1 divadlo a 100 nedobrovoľne účinkujúcich Aktuality

Onedlho to budú presne dva roky, čo do kancelárií Penty vtrhlo približne 60 kukláčov so samopalmi. Vbehli do budovy, zdržali sa pri výťahoch a namierili si to na horné poschodia, kde časť zamestnancov postavili s rukami nad hlavou k stene. Tieto zábery videlo takmer celé Slovensko.

Detaily z tohto dňa a pocity zo zásahu (nielen) zamestnancov, ktorí sa vtedy v kanceláriách nachádzali, však verejnosť vlastne nikdy nepočula. Ba čo viac, nikoho to popravde veľmi nezaujímalo. Ani verejnosť, ani médiá a dnes vidíme, že ani kompetentných.

V kontexte toho, že obvinenie, ktoré policajným manévrom predchádzalo, bolo nezákonné – čo potvrdilo 8 sudcov Najvyššieho súdu, Generálny prokurátor a aj Ministerstvo spravodlivosti svojim ospravedlnením Jaroslavovi Haščákovi, je myslím na mieste, ak sa 100 ľudí opýta, prečo sa zásah udial a či bol vôbec zákonný.

Verím, že aspoň časť politikov, ktorí sedia vo Výbore pre obranu a bezpečnosť, si prečíta nielen zoznam početných pochybení zo strany OČTK, ale najmä výpovede zamestnancov a že aspoň z ľudského hľadiska budú mať záujem pozrieť sa na pozadie celého zásahu.

 

Celý blog a výpovede zamestnancov si môžete prečítať tu

BLOG